Notebook ekran chip tamiri

Bilgisayar kullanıcılarına büyük kullanım kolaylığı sağlayan Notebookların taşınabilirlik özelliği bazen meydana gelen kazalar sonucu dezavantaja dönüşebilmektedir. Notebook lcd ekranların çok sık görülen arızalardan biri olan chip arızası, bilgisayarın aşırı derecede ısınmasından ya da dışarıdan gelen fiziksel darbelerden kaynaklanmaktadır. Yapısı itibari ile dış etkenlere karşı çok hassas bir yapıda olan ekran chipi, birçok Notebook modelinde soruna neden olabiliyor. Notebook ekran chip tamiri gereken durumlar, ekran görüntüsünde parçalara bölünme, anakart çalıştığı halde ekrana görüntü gelmemesi gibi sorunlar yaşanmaktadır. Bu tür Notebook ekran chip tamiri gerektiren sorunlarda firmamız gibi teknik servis hizmetini, konusunda uzman ve tecrübeli servis personellerimiz ile birlikte vermekteyiz. (daha&helliip;)

Devamı

Notebook anakart tamiri

Notebook anakart tamiri firmamızın en iyi hizmetlerinden biridir. Anakart; bilgisayarın bütün parçalarını üzerinde taşıdığı için bu adı almıştır. Bilgisayar da oluşan arızalar genelde anakarttan kaynaklanmaktadır. Geçmişte anakart tamiri yapılmaz, değiştirme yoluna gidilirdi. Notebook anakart tamirinde sizlere bu konuda da yardımcı olmaktayız. Anakart üzerinde bulunan işlemci, radyo kartı, tv kartı, ses kartı, ram, ekran kartı gibi barçalar bulunmaktadır. Ayrıca klavye, sabit disk, paralel port denetçileri, chipsetler bulunmaktadır. Notebook anakart tamiri firması olarak oluşabilecek arızalara da garantili hizmet vermekteyiz. Bu arızalardan bazılar besleme devresinde çıkan arızalar, darbe veya düşme sonucu oluşan arızalar, şarj devresinde oluşan arızalar, soketlerde oluşan arızalardır. Yılların tecrübesi ile hizmet veren notebook anakart tamiri firmamız bilgisayarınızın tüm arızalarında sizlere hizmet vermekten gurur duymaktayız. Bilgisayarınız açıkken kilitleniyor ise, ses kartından ses alamıyorsanız, garip sesler geliyor ise, ekranda görüntü yoksa ve bilgisayarınız kendi kendine açılıyor ise mutlaka anakartta bir arıza var demektir. Bu durumda kesinlikle karıştırmayın ve kimsenin karıştırmasına da izin vermeyin. Bilmeden daha büyük arızalara geri dönüşü olmayan hatalar yol açabilirsiniz. Bu durumda yapılacak en doğru hareket notebook anakart tamiri olmalıdır. Firmamız uzman teknisyenlerle çalışan her türlü belge, diploma ve ruhsata sahip en güvenilir firmalardan biridir. Müşteri memnuniyeti prensiplerimizin en başında gelmektedir. Bilgisayarınızın her arızasında aramanız gereken notebook anakart tamiri olmalıdır.

Devamı

Bilgisayar anakart sorunları

Bilgisayar kullanıcılarının en çok korktuğu şeylerden biri de anakartta meydana gelebilecek bir sorundur. Anakart bozulduğunda en belirgin göstergesi, bilgisayarın açılmamasıdır. Bilgisayar açılmıyor ise bunun nedeni işletim sistemi hatalarından olabileceği gibi fiziksel bir sorun kaynaklı da olabilir. Bilgisayar ekranınızda görüntü yoksa, bizi ziyaret etmenizin zamanı gelmiş demektir. Bilgisayar sektöründe uzun senelerdir kaliteli ve güvenli hizmet veren firmamız, anakart tamiri ile de müşterilerini memnun ediyor. Öncelikle bize emanet edeceğiniz bilgisayarınızdaki sorunun anakart, bellek, işlemci veya ekran kartında olup olmadığını tespit ediyoruz. Bilgisayardaki en karmaşık bileşenin anakart olduğu biliniyor. Ayrıca birçok sorun da anakart üstündeki bir arızadan meydana gelebiliyor. Anakart PC’nin tüm parçaları ile çevre brimlerinin bağlı olduğu ve bunların arasında iletişimi sağlayan elektronik bir devre olduğu için işlevi de son derece önemlidir. Kısacası PC’de anakart bozulduğunda ona bağlı olan öteki tüm parçalar da gerçek işlevlerini yerlerine getiremez. Bu yüzden anakart ile alakalı sorunlarda derhal bizimle irtibata geçin.

Devamı

Notebook laptop anakart tamiri

Bilgisayar bileşenlerinin tamamını üstünde barındıran ve bunlar arasındaki bağı sağlayan anakartlar, gerek masaüstü ve gerekse dizüstü bilgisayarların en önemli parçasıdır. Anakartların arızası ise kullanıcılar için tam bir kabustur. Arızalandığı ve onarılmadığı zamanlarda anakartı değiştirmek isterseniz bazen nerdeyse tüm sistemi değiştirmeniz gerekebilir. Masaüstü ve dizüstü bilgisayarların anakart tamiri konusunda Ankara gibi bir metropol şehirde, son derece güvenilir bir firma var. Epox Bilişim Şirketi, kendi alanlarında yılların tecrübesiyle uzmanlaşmış teknisyen kadrosuyla en ekonomik şekilde ve garantili olarak anakartınızı tamir ediyor. Teknik serviste anakart yedek parçalarıyla eski veya yeni tüm anakartları tamir ediyoruz. Bilgisayarınızın donmasındaki en büyük nedenlerden biri anakart üzerinde bulunan kondansatörlerin zamanla şişmesidir. Bilgisayarınızda bu tip donma, reset atma gibi sorunlarla karşı karşıya kalıyorsanız, Epox Bilişim firmasıyla irtibata geçmenizi öneririz. GIGABYTE, MSI, ASUSTEK, FOXCONN, INTEL, BIOSTAR, ECS, SAPPHIRE, ASROCK ve ASUS gibi akla gelebilecek tüm markalardaki anakartları tamir etmek için Epox Bilişim Şirketi ‘ne uğramanız yeterli. Masaüstü ve dizüstü bilgisayarların anakart tamiri konusunda bize güvenin, gerisini merak etmeyin.

Devamı

Anakart neden arızalanır

Anakart, bilgisayar ilk açıldığında çalışan yazılım olan BIOS ‘u (Basic Input/Output System) barındırıyor. İşlemci, RAM, sabit sürücü ve ekran kartı gibi diğer parçalar da doğrudan üzerine takılıyor. PC’deki en karmaşık bileşen de doğal olarak anakart. Aynı zamanda pek çok sorun anakart üzerindeki bir arızadan kaynaklanabiliyor. Bilgisayarınızda darbe, düşürme, tornavida kaydırıp anakart üzerindeki yolları koparma gibi fiziksel hasarların yanı sıra, overclock yaparak, anakartı yakma gibi sorunlarla da karşı karşıya kalabilirsiniz. Ayrıca kötü güç kaynağı anakartın çeşitli bileşenleri için gerekli voltaj aralıklarını bir türlü tutturamadığından anakart yanabilir. Bu sorunlardan herhangi biriyle karşılaştıysanız sizi Ankara merkezli Epox Bilişim Şirketi ‘yle irtibata geçmeye davet ediyoruz. Masaüstü ve dizüstü bilgisayarların anakart tamiri konusunda deneyimli ekibimiz, öncelikle anakartı detaylı incelemeye tabi tutuyor; varsa çizik, darbe, kırık, yanık ve oksitlenmeleri tespit ediyor. Sonrasında ise gerekli değişim, onarım ve montajla anakart sorununu gideriyor. Anakart tamiri, anakart onarımı, anakart bakımı yapıyor, değişmesi mümkün olmayan bu yüzden anakart değişimine kadar giden Chipset arızalarını gideriyoruz. Mainboard tamiri, mainboard onarımı artık sizin için sorun olmasın. Epox Bilişim firması Ankara ‘da hizmetinizde.

Devamı